اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

۱۵ درصد زائران از مرز خسروی تردد کردند۱۵ درصد زائران از مرز خسروی تردد کردند

کرمانشاه- معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی از افزایش چند برابری تردد از مرز خسروی خبر داد و گفت: ۱۵ درصد زائران اربعین امسال از طریق مرز خسروی تردد کردند.

به گزارش لیفتراک خالد، شهریار افندی‌زاده صبح دوشنبه در سفر به استان کرمانشاه و بازدید از مرز خسروی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پیش‌بینی شده بود چهار میلیون زائر اربعین برای رفت و همینطور چهار میلیون برگشت در کشور از مرزهای ۶ گانه داشته باشیم.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه تردد در روزهای ابتدایی کمتر است در روزهای پایانی حجم قابل توجهی از تردد را به ازای هر روز خواهیم داشت و مدیریت این شرایط تنها با هماهنگی و همدلی دستگاه‌ها امکان‌پذیر است.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه تلاش و همدلی در تمام پایانه‌ها مشاهده می‌شود، گفت: مرز خسروی در اربعین سال گذشته از نظر تردد با حدود ۶ درصد چهارمین پایانه بود اما امسال رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به اینکه مرز خسروی امسال ۱۵ درصد تردد زائران را به خود اختصاص داده است، افزود: پارکینگ‌های متعدد ایجاد شده و پر شدن آن‌ها نشان می‌دهد از این مرز به خوبی استقبال شده و این توانمندی در مجموعه وجود دارد و محقق شده است.

افندی‌زاده با بیان اینکه در ایام اربعین حمل و نقل و تردد بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: باید با بررسی شرایط موجود برای تجربیات سال‌های آینده استفاده کرد و نکات مثبت و منفی مورد توجه قرار بگیرد.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: شورای هماهنگی مدیران ادارات وزارت راه یک ظرفیت بسیار مهمی است و بارها گفته شده که ظرفیت مناسبی در منطقه وجود دارد که باید از آن استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه آغاز برنامه‌های اربعین از ابتدای صفر بسیاری از مشکلات سال گذشته را رفع کرد، عنوان کرد: امسال نیز با پایش انجام شده در مرز مهران متوجه شدیم برخی از اتوبوس‌ها صورت وضعیت برای مهران دریافت کرده بودند اما با صورت وضعیت جعلی به سمت مشهد حرکت کرده بودند اما از طریق سامانه شناسایی شدند.

افندی‌زاده با بیان اینکه امسال ۷۰۰ اتوبوس از وزارت راه گرفتیم، گفت: زائران پاکستانی قرار بود با اتوبوس جابه‌جا شوند اما از طریق هواپیمای ارتش جابه‌جا شدند.

وی با بیان اینکه ۱۳ شرکت و سازمان زیرمجموعه وزارت راه وجود دارد، افزود: ظرفیت‌های بسیاری در وزارت راه وجود دارد اما هماهنگی به میزان کافی نیست.

افندی‌زاده بیان کرد: حمل و نقل و تردد منظم زائران بسیار کار دشواری است و امید داریم با ظرفیت‌های ایجاد شده تردد در مرز خسروی به دو برابر افزایش یابد و ما نیز وظیفه داریم تبلیغات را دو برابر کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فرودگاه کرمانشاه در گذشته هاب منطقه غرب بوده و برای اربعین چند پرواز به مقصد نجف راه‌اندازی شد.منبع : مهر نیوز