لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

۱۱ هزار نیروی خدماتی جذب آموزش و پرورش می‌شوند۱۱ هزار نیروی خدماتی جذب آموزش و پرورش می‌شوند

قزوین- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امسال در سطح کشور حدود یازده هزار نیروی خدماتی سرایدار خدمتگزار جذب خواهد شد که کمک بزرگی به مدیران مدارس خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نقی سیاهکالی مرادی بعد از ظهر یکشنبه در در جمع مدیران مدارس شهرستان البرز اظهار کرد: مقام معظم رهبری از معلمین با عنوان سربازان گمنام نظام اسلامی و معماران آینده کشور یاد کرد و ضمن تجلیل از معلمین عزیز چند توصیه نیز داشت که باید این توصیه‌ها را نصب العین خود قرار دهیم.

وی افزود: تاکید بر اهمیت زنده نگه داشتن هویت ایرانی اسلامی، نگاه فرزند گونه به دانش‌آموزان، تقویت مدارس دولتی و توسعه عدالت آموزشی از مهمترین تأکیدات مقام معظم رهبری خطاب به معلمان بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: علاوه بر این ۱۲ مأموریت مهم نیز ریاست محترم جمهوری به وزارت آموزش و پرورش محول نموده که ایجاد تحول از طریق سند تحول بنیادین، جذب معلمین کارآمد از طریق دانشگاه فرهنگیان، توجه ویژه به عدالت آموزشی و تقویت مدارس دولتی از جمله مهمترین این مأموریت‌ها است.

وی با بیان اینکه مدیران در شناسایی نیروهای خوش فکر، جوان و متعهد جهت تصدی پست‌ها کمک کنند، تاکید کرد: مدیر مدرسه رکن اصلی مدرسه است و هر کجا مدیر قوی داشتیم مشکل خاصی مشاهده نشده است و بالعکس اکثر مدارس ضعیف مدیر ضعیف داشتند.

سیاهکالی مرادی ادامه داد: اخذ وجه ثبت‌نام غیر از وجوه مجاز بیمه و کتاب، صریحاً ممنوع و تخلف است و باید برای اخذ کمک‌های مردمی از ظرفیت‌های قانونی استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رعایت عفاف و حجاب یکی بدیهیات اولیه است و باید در مدارس توسط معلمان و دانش آموزان رعایت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به آغاز سال تحصیلی عنوان کرد: اقدامات لازم از جمله ثبت سفارش کتب درسی، شاداب‌سازی فضای آموزشگاه، ایمن‌سازی و … در راستای برنامه ملی بازگشایی مدارس انجام شود.

وی بیان کرد: امسال در سطح کشور حدود یازده هزار نیروی خدماتی سرایدار خدمتگزار جذب خواهد شد که کمک بزرگی به مدیران مدارس خواهد شد.

سیاهکالی مرادی با بیان اینکه یک ضلع مهم تربیت اولیای دانش آموزان هستند، تصریح کرد: حتماً برای این بخش مهم تربیتی برنامه داشته باشید و در قالب کارگاه‌های مختلف به توانمندسازی و آموزش آنان بپردازید.

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی در وزارت آموزش پرورش، رتبه‌بندی را یک افتخار بزرگ در کارنامه دولت دانست و ادامه داد: امروز بیش از ۲۶ درصد حقوق معلمان از رتبه‌بندی است.منبع : مهر نیوز