لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

یک دستگاه خودروی ون برای حمل و نقل نابینایان تجهیز می شود |به گزارش لیفتراک خالد، عمار ایزدیار عصر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در تالار شهیدان نژادفلاح کرج برگزار شد، با اشاره به برگزاری جلسه ای در خصوص مطالبات نابینایان و معلولان در دفتر شهردار کرج گفت: در این نشست مقرر شد یک دستگاه خودروی ون به منظور خدمت رسانی به این قشر تجهیز شود که تا پایان خرداد ماه این امر انجام می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج مجهز شدن تمام اتوبوس ها به رمپ را مطالبه دیگر نابینایان و معلولان عنوان و مطرح کرد: ۱۵۳ دستگاه خودروی جدیدی که تعدادی از آنها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر شده و تعدادی دیگر نیز وارد خواهد شد و نیز اتوبوس های برقی مجهز به رمپ هستند.

وی عنوان کرد: مطالبه دیگر آنها این بود که سالن ورزشی پارک نابینایان واقع در حصارک بالا در اختیارشان قرار گیرد. در ابتدای تاسیس این پارک، سالن در اختیار نابینایان بود اما چون چندین سال از آن استفاده نشد و در یکی از مناطق محروم شهر قرار داشت در اختیار محله قرار گرفت اما اگر واقعاً بخواهند از آن استفاده کنند، سالن را در اختیارشان قرار خواهیم داد، مشروط بر اینکه چند سال بلااستفاده نماند.

مسعود محمدی، رییس شورای اسلامی شهر کرج نیز در ادامه با اشاره به اینکه انجمن نابینایان با هیات نابینایان متفاوت است، افزود: انجمن کار خیریه ای انجام می دهد و کمک حال نابینایان بوده و هیات پیگیر موضوعات ورزشی، توانبخشی و … است. روز گذشته در جلسه ای، رییس هیات نابینایان البرز پنج درخواست داشت که قول سه مورد را به آنها دادیم و دو مورد دیگر نیز باید با تصمیم اعضا و مصوبه شورا انجام شود.

آیین نامه اجرایی واگذاری آگهی و رپرتاژ به رسانه ها در حال بازنگری است

ایزدیار در بخش دیگری از سخنان خود توضیح داد: در سال گذشته بر اساس آیین نامه اجرایی واگذاری آگهی و رپرتاژ به رسانه ها مقرر شد تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲ شورای شهر و شهرداری در قالب حمایت های مالی پرداختی به خبرنگاران داشته باشند اما این آیین نامه از کیفیت و کارکرد لازم برخوردار نبود که بتواند تسری یابد و عدالت توزیعی بین خبرنگاران داشته باشد.

وی مطرح کرد: این آیین نامه در حال بازنگری است و به محض اتمام این امر در شهرداری به شورای شهر ارسال و در کمیسیون فرهنگی به صورت مجدد بررسی می شود و در صورت تایید آن می توانیم بر اساس چارچوب تبیین شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رتبه بندی رسانه ها از خبرنگاران حمایت مالی داشته باشیم. تلاش می شود این موضوع تا پایان خرداد ماه به تایید برسد.

مجتبی حاجی قاسمی، عضو شورای اسلامی شهر کرج نیز در این رابطه گفت: بودجه ای با پنج یا ۶ ردیف برای روابط عمومی تصویب و منجر به پرداختی های خبرنگاران می شود. اینکه روابط عمومی شهرداری بخشی از کار خود را به درستی انجام نمی دهد، به ما بر نمی گردد. این یک مطالبه است که کمیسیون فرهنگی شورای شهر می تواند از روابط عمومی شهرداری داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه منکر صحنه های بدی که بر اثر بارندگی و آبگرفتگی در شهر ایجاد می شود نیستیم اما بحران ممکن است در همه جا رخ دهد، بیان کرد: شورای ششم در سال جاری بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان و در سال گذشته ۲۸۰ میلیارد تومان بودجه را به بحث کلکتورها اختصاص داد که اتفاقی بی نظیر بود و موجب کاهش آبگرفتگی ها و اتفاقات ناگوار شد.منبع : مهر نیوز