لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

کشف و شناسایی سه هزار و ۱۰۱ مورد اضافه تناژ در خراسان جنوبی |به گزارش لیفتراک خالد، علی اکبر مزیدی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ طی سال ۱۴۰۲، حدود سه هزار و ۱۰۱ مورد تخلف شناسایی و اعمال قانون شده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد ۷۲ درصدی داشته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی افزود: با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می‌کند، با جدیت در دستور کار قرار دارد.

مزیدی اضافه کرد: حمل بار بدون بارنامه علاوه بر تخلف و تخطی از قانون، می‌تواند عواقب جبران ناپذیری در صورت بروز حوادث پیش بینی نشده برای رانندگان به همراه داشته باشد که یکی از آنها عدم پوشش بیمه در صورت خسارت به محموله است.

وی بیان کرد: کنترل ایمنی بار، ایمنی ناوگان، بارنامه، تجهیزات ایمنی و استانداردهای سلامت فنی وسایل نقلیه و کارت هوشمند از جمله مهمترین شاخص‌ها برای کاهش تخلف و افزایش ضریب ایمنی در جاده‌ها است.

معاونت حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه استان به منظور تشدید برخورد با متخلفین در محورهای پر تخلف از جمله محورهای نهبندان- سربیشه، بیرجند _ قاین و طبس_ دیهوک ضمن نظارت و کنترل توسط باسکول‌های ثابت و سیار در مبادی بارگیری، اقدامات پیشگیرانه‌ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه در دست اجرا است.منبع : مهر نیوز