اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

پیش‌بینی ۱۱ هزار صندلی برای جابجایی زائران اربعین در کرمانشاهپیش‌بینی ۱۱ هزار صندلی برای جابجایی زائران اربعین در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از پیش‌بینی ۱۱ هزار صندلی ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابجایی زائران اربعین در استان خبر داد.

فریبرز کرمی در گفتگو با لیفتراک خالد اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی ها و جلسات برگزار شده با انجمن‌های صنفی حمل و نقل عمومی استان کرمانشاه ۱۱ هزار و ۵۲ صندلی در ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابجایی زوار اربعین حسینی (ع) از استان کرمانشاه پیش‌بینی شده است.

وی افزود: این تعداد صندلی در ناوگان عمومی اعم از اتوبوس، مینی‌بوس، سواری و مینی‌بوس های آژانس سرویس دهی شهری آماده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: کل ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر برای جابجایی زوار به خدمت گرفته می‌شود که تعداد ناوگان اتوبوسی ۱۵۲ دستگاه با تعداد چهار هزار و ۵۱۴ عدد صندلی، مینی‌بوس ۱۸۲ دستگاه با تعداد سه هزار و ۹۴ صندلی، سواری ۴۰۰ دستگاه با تعداد یک هزار و ۶۰۰ صندلی و مینی‌بوس آژانس سرویس دهی شهری به تعداد ۹۰ دستگاه با یک هزار و ۸۴۴ دستگاه صندلی، آماده خدمات رسانی به زوار اربعین هستند.

کرمی با اشاره به اینکه جلسات کمیته حمل و نقل ستاد اربعین استان به صورت منظم برگزار و هماهنگی‌های مناسبی بین دستگاه‌های مرتبط عضو این کمیته برقرار شده است، گفت: بررسی و ارسال ظرفیت و لیست ناوگان تحت پوشش شرکت‌ها و مؤسسات اتوبوس‌رانی، مینی‌بوس، سواری کرایه و چگونگی نظارت بر ضوابط و مقررات حمل و نقل از لحاظ رعایت نرخ جابجایی، دستورالعمل‌های مربوط به نظافت ناوگان کنترل تجهیزات فنی و موارد مرتبط با ایمنی ناوگان، توسط مدیران فنی شرکت‌ها از جمله مواردی است که در این جلسات مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای تأمین و ارتقای ایمنی زائران در سفرهای جاده‌ای، شرکت‌های مسافربری مکلف شده‌اند تا نسبت به کنترل فنی ناوگان و برگه معاینه فنی اقدام کنند و در صورت وجود هرگونه نقص و ایرادهای فنی در خودروها نسبت به رفع مبادرت ورزند.منبع : مهر نیوز