لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

پرواز هواپیمای مافوق صوت از دل بزرگترین هواپیما! |به گزارش لیفتراک خالد به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، این وسیله نقلیه هوایی که Talon A-۱نام دارد از دل هواپیمای حامل Roc خارج شد و برفراز ساحل کالیفرنیا پرواز کرد.

سرعت این هواپیما به ۵ ماخ رسید که معادل ۵ برابر سرعت صوت است و پس از آن طبق برنامه ریزی در اقیانوس فرود آمد. در تستی که در ماه می ۲۰۲۳ میلادی انجام شد وسیله نقلیه هوایی آزمایشیTA-۰ فقط توانست مانور شناور شدن را انجام دهد و اطلاعات تله متری را بفرستد. از این رو این پرواز آزمایشی یک دستاورد مهم برای استراتولانچ بود که هدف آن توسعه نخستین قابلیت تست مافوق صوت چندبار مصرف در پروازهای مافوق صوت در آمریکا است. سرعت چنین پروازهایی بیش از ۵ ماخ است و پتانسیل ایجاد تحول در کاربردهای نظامی، تجاری و علمی را دارند.

این عملیات رویداد جالبی بود. هواپیمای عظیم Roc که بزرگترین هواپیمای جهان با پهنای بالی عریض تر از یک زمین فوتبال است، هواپیمای تالون را در آسمان رها کرد. در مرحله بعد هواپیمای مافوق صوت بر فراز ساحل کالیفرنیا رها شد.

به گفته زاخاری کرور مدیر ارشد اجرایی استراتولانچ Talon A-۱ مقدار زیادی داده ارزشمند را برای مشتریان شرکت فراهم کرده است.

وی به ارتفاع دقیق هواپیما حین پرواز و همچنین سرعت آن اشاره نکرد.منبع : مهر نیوز