اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

وضعیت نامناسب حمل و نقل برون شهری در شأن مردم بروجن نیستوضعیت نامناسب حمل و نقل برون شهری در شأن مردم بروجن نیست

شهرکرد_فرماندار شهرستان بروجن گفت: حمل و نقل برون شهری در مسیرهایی چون اصفهان، شهرکرد و تهران در شأن مردم شهرستان بروجن نیست و درخواست داریم برای رفع این دغدغه مردم اقدامات جدی انجام شود.

به گزارش لیفتراک خالد، فتاح کرمی صبح چهارشنبه در شورای اداری شهرستان بروجن، اظهار کرد: محور بروجن – گندمان – خوزستان مسیری با آمار بالای تردد و تصادف است.

وی افزود: سال گذشته در جاده بروجن به خوزستان ۶ نفر فوت شدند و امسال تنها در سه ماه ۱۱ نفر جان خود را در این محور از دست دادند، این آمار به شدت نگران کننده است.

فرماندار شهرستان بروجن ادامه داد: درست است که جاده بروجن به گندمان به خوزستان دو بانده شده است اما همچنان نیاز به ایمنی بیشتر دارد، در این محور نیازمند ۳۰ کیلومتر نیوجرسی هستیم و کارگاهی که در حال حاضر اقدام به تولید این محصول می‌کند تنها با ظرفیت روزی ۱۲۰ متر در حال فعالیت است.

کرمی عنوان کرد: پیمانکار پروژه ذکر شده، عنوان می‌کند که اگر تزریق منابع مالی به طرح بیشتر شود می‌تواند روزانه ۵۰ عدد یا ۲۰۰ متر نیوجرسی تولید کند، لذا این موضوع باید مدنظر قرار گیرد.

وی در خصوص مشکلات حمل و نقل در بروجن خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها دو خط اتوبوس در مسیر بروجن به تهران فعال هستند، در خط شهرکرد به هیچ وجه خودرو مینی‌بوس وجود ندارد و مشکلات بسیاری را برای خانواده‌ها به‌ویژه دانشجویان ایجاد کرده است.

فرماندار شهرستان بروجن اضافه کرد: اعتبارات و تسهیلاتی که از سوی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری برای توسعه حمل و نقل عمومی پرداخت می‌شود، کفایت نمی‌کند و شرایط سختی برای توسعه ناوگان ایجاد شده است، برای مثال جهت خرید اتوبوس جدید یک میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود و بعد از آن خودرو باید تا پنج سال در رهن شرکت تعاونی باشد.

کرمی بیان کرد: حمل و نقل برون شهری در مسیرهایی چون اصفهان، شهرکرد و تهران در شأن مردم شهرستان بروجن نیست و درخواست داریم برای رفع این دغدغه مردم ورود جدی شود.

وی تاکید کرد: نکته دوم در حوزه راهداری در شهرستان بروجن، بارانداز است، چیزی حدود ۵۰ درصد بار استان چهارمحال و بختیاری از این شهرستان بارگیری می‌شود.

فرماندار شهرستان بروجن در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نهضت ملی مسکن شهر بلداجی افزود: این پروژه در این شهر باید سریع‌تر کلنگ‌زنی شود.

کرمی پیرامون کمربندی شمال شهر بروجن نیز گفت: در ادامه اجرای این پروژه یک خط انتقال آب باید جابه‌جا شود، با توجه به اینکه فصل کار در چهارمحال و بختیاری محدود است و با ورود به فصول سرد امکان انجام عملیات عمرانی وجود ندارد، این عملیات انتقال باید سریع‌تر انجام شود.منبع : مهر نیوز