لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

موتور سیکلت هیبریدی تایوانی که باتری خود را شارژ می کند |

موتور سیکلت هیبریدی تایوانی که باتری خود را شارژ می کندبه گزارش لیفتراک خالد به نقل از گیزموچاینا، بنزین این باک نه برای تامین نیروی محرکه وسیله نقلیه بلکه برای تامین شارژ باتری به کار می رود. شرکت تایوانی SYMطرح اولیه یک اسکوتر هیبریدی به نام PE3 را معرفی کرده که احتمالا نگرانی کاربران موتورسیکلت های برقی برای برد آن را برطرف می کند.

برخلاف موتورسیکلت های هیبریدی معمول نیروی اصلی این وسیله نقلیه از یک موتور برقی تامین می شود، اما در اینجا یک نکته جالب وجود دارد. یک مخزن بنزینی نیز در موتورسیکلت تعبیه شده که فقط زمانی از آن استفاده می شود که باتری کمتر از 60 ولت باشد.

این موتور به طور مستقیم چرخ ها را به حرکت در نمی آورد، بلکه به عنوان یک ژنراتور عمل می کند تا ظرفیت باتری را افزایش دهد و به این ترتیب موتورسیکلت برقی بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

این تنظیمات ایده آل به نظر می رسد، نیروی برق برای بخش اعظم سفرها به کار گرفته می شود و به طور دقیق تر وسیله نقلیه با شارژ کامل باتری می تواند مسافت حدود 35 کیلومتر را طی کند. از سوی دیگر موتور بنزینی برای افزایش مسافت طی شده (90 کیلومتر به ازای هر هر لیتر با یک مخزن 3 لیتری) به کار گرفته می شود. چنین موتورسیکلتی برای شهرنشینان ایده آل به نظر می رسد.

SYM معتقد است PE3 برای دانشجویان، افرادی که هر روز تردد می کنند و جوانانی که به دنبال حمل ونقل ارزان هستند، جذاب خواهد بود. طراحی وسیله نقلیه نیز با بدنه ای جعبه مانند و ویژگی های فناورانه، نوین به نظر می رسد.

هرچند قیمت موتورسیکلت برقی هنوز مشخص نیست اما با توجه به تجربه فعالیت و قیمت گذاری SYM در حوزه اسکوترهای برقی، این وسیله نقلیه احتمالا با بهایی رقابتی ساخته می شود.منبع : مهر نیوز