لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

مشارکت وزارت صمت در تأمین بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت مشارکت وزارت صمت در تأمین بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت

در نشست مشترک مدیران وزارت صمت و شهرداری تهران تامین بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی توسط این وزارتخانه تایید شد.

به گزارش لیفتراک خالد، نشست مشترک مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و شهرداری تهران به منظور بررسی موضوعات مربوط به تولید واگن ملی مترو، تست قطار ملی مترو، اصلاح آئین‌نامه هوای پاک، تولید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و تأمین تاکسی و وَن به میزبانی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

در این جلسه، ارزیابی سهم مدیریت شهری در شرکت GC و بررسی مقدمات شروع به کار این شرکت برای تولید واگن ملی و تست قطار ملی در خط ۴ مترو در جلسه جداگانه ویژه‌ای مورد موافقت قرار گرفت.

یکی دیگر از موضوعات مطروحه در جلسه مدیران شهرداری تهران و وزارت صمت، اِعمال میزان آلایندگی مجاز در طرح اصلاح آئین‌نامه هوای پاک بود که توافق شد نتایج بررسی‌های بیشتر این موضوع در نشست‌های آتی مطرح شود.

موضوع تأمین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس تولید ایران خودرو با سهم ۵۰ درصدی شهرداری تهران و ۵۰ درصدی سایر منابع در تأمین هزینه خرید آن، از دیگر مسائل مورد بحث در این نشست بود که قرار شد نسبت به تنظیم قرارداد و تعیین مدل مالی پرداخت آن اقدام شود.

از دیگر موضوعات مورد توافق در نشست مدیران شهرداری و دولت، تأمین تاکسی‌های مورد نیاز تهران با خودروهای ساینای دوگانه‌سوز، شاهین و شاهین‌پلاس بود که مقرر شد پیش‌نویس قرارداد و مدل مالی آن توسط نمایندگان سایپا و شهرداری تهران، تنظیم و جزئیات آن در جلسات بعدی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

گفتنی است، تأمین خودروی وَن مورد نیاز ناوگان تاکسیرانی تهران، دیگر موضوع مورد مذاکره در این نشست مشترک بود که توافق شد مشخصات فنی، قیمت نهایی و ظرفیت تولید وَن از سوی سایپا به صورت رسمی به شهرداری تهران اعلام شود.منبع : مهر نیوز