اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

مراکز مشاوره وقف در دفاتر ائمه جمعه استان یزد راه‌اندازی شودمراکز مشاوره وقف در دفاتر ائمه جمعه استان یزد راه‌اندازی شود

یزد- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به اشراف ائمه جمعه به نیازهای منطقه گفت: مراکز مشاوره وقف باید در دفاتر ائمه جمعه استان راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رضا صادقی عصر یکشنبه در دیدار با رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه یزد اظهار کرد: نگاه ما به جایگاه ائمه جمعه اعتقادی است.

وی با اشاره به اینکه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه نهادی ارزشی و انقلابی است، بیان کرد: ائمه جمعه همواره مبلغ و حامی سنت حسنه وقف بوده و در احیای این سنت حسنه نقش مؤثری ایفا کرده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی ایران تاکنون هر ۹ روز یک وقف جدید رقم خورده است، افزود: مردم ولایتمدار استان یزد بهترین اموال خود را در مسیر پیشرفت قرآن و عترت وقف کردند.

صادقی، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های ائمه جمعه در حوزه وقف را اعتمادسازی به کارگزاران وقف عنوان کرد و افزود: اگر مردم توسط معتمدین منطقه که ائمه جمعه مهم‌ترین این معتمدین هستند، مطمئن شوند که درآمد وقف طبق نیات واقف هزینه می‌شود، به وقف رغبت بیشتری نشان می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه یکی از نیازهای مهم دفاتر ائمه جمعه، راه‌اندازی مراکز مشاوره وقف است، گفت: ائمه جمعه به نیاز هر شهرستان واقف هستند و در صورت مراجعه واقفان به شکل مطلوب‌تری قادر به راهنمایی و جهت‌دهی به نیات واقفان هستند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه یزد نیز در این نشست با تأکید بر گسترش همکاری با اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: همه خادم نظام جمهوری اسلامی هستیم و باید برای پیشبرد اهداف متعالی این نظام هم‌افزایی و همکاری داشته باشیم و افتخار موفقیت یک فرد و مجموعه در نظام جمهوری ایران متعلق به همه افراد جامعه است.

حجت‌الاسلام نجم الهدی با بیان اینکه نمازجمعه تریبون نظام است، گفت: یکی از اثرگذارترین و مهم‌ترین کانون‌های تبلیغات در کشور همین نماز جمعه‌ها هستند.منبع : مهر نیوز