لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

فعالیت اتوبوس‌های برقی نقطه تحولی در حمل و نقل درون شهری است |به گزارش لیفتراک خالد، احمد وحیدی ظهر سه شنبه در حاشیه آئین افتتاح جایگاه شارژ خودروهای برقی و بهره برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی در کرج در جمع خبرنگاران گفت: فعالیت اتوبوس‌های برقی نقطه تحولی در حمل و نقل عمومی درون شهری است که در شهر کرج آغاز شد.

وی افزود: معتقدیم که این اتوبوس‌ها ساخت داخل هستند، البته بخشی از نیازهای آنها فعلاً از خارج از کشور تأمین می‌شود و ۵۰ تا ۶۰ درصد قطعات ساخت کشور است که درصدد افزایش این میزان هستیم. اما اساس این دستگاه‌ها در داخل است و ما آنها را به عنوان محصولات داخلی می‌شناسیم.

وزیر کشور با تاکید بر ضرورت توسعه این نقطه تحولی بیان کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اختصاص یارانه‌ای بدین منظور به شهرداری کرج کمک کرد تا بتواند این کار ارزشمند را انجام دهد که در مرحله اول ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی، هر یک با ظرفیت ۴۰ نفر نشسته وارد کرج شد.

وحیدی با اشاره به اینکه پیش بینی‌های لازم برای این پروژه از جمله جایگاه شارژ نیز انجام شده است، عنوان کرد: استفاده از تاکسی‌های برقی در کرج نیز در دستورکار قرار دارد که در صورت اخذ تاییدیه از شورای عالی ترافیک، این تاکسی‌ها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر می‌شوند.

وی با اشاره به پروژه کنارگذر شمالی کرج ضمن قدردانی از افزایش پیشرفت فیزیکی پروژه از ۳۰ به بیش از ۷۰ درصد مطرح کرد: این پروژه کاملاً بومی و به لحاظ سازه‌ای بسیار ارزشمند است زیرا باید به گونه‌ای ساخته شود که تحمل وزن ۲۰۰ هزار تن را داشته باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه این پروژه مقداری نیازمند منابع است که در صورت تأمین احتمال دارد تا پایان سال جاری تکمیل شود، خاطرنشان کرد: این پروژه نقش بسزایی در کاهش ترافیک خواهد داشت و با بهره برداری از آن مسیر ۴۵ دقیقه‌ای از ابتدا تا انتهای کرج، به کمتر از ۱۰ دقیقه کاهش خواهد یافت.منبع : مهر نیوز