اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

فاصله ۲۲ درصدی تولید خودرو با برنامه ها/ تولید به هدف نرسید |به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته یک میلیون و ۳۴۸ هزار دستگاه خودرو تولید شد و وزارت صمت وعده داد که برای سال ۱۴۰۲ یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید خواهد شد تا با افزایش تولید از حجم فشار به بازار خودرو بکاهد و عرضه و تقاضا را از این طریق به تعادل برساند.

برای دستیابی به هدف پیش بینی شده خودروسازان باید هر ماه حدود ۱۴۲ هزار دستگاه خودرو تولید می‌کردند تا در پایان سال تعداد خودروی تولید شده به ۱.۷ میلیون خودرو می‌رسید اما با این حال بر اساس گزارش تولید انواع خودرو که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده طی سال جاری بالغ بر یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید شده؛ یعنی به صورت میانگین ماهانه کمی بیش از ۱۱۶ هزار دستگاه خودرو تولید شده است.

بنابراین تولید خودرو تقریباً ۲۲ درصد نسبت به برنامه‌های پیش بینی شده عقب است و نتوانسته به رکوردهای مدنظر وزارت صمت برسد. به این ترتیب بالغ بر ۳۶۰ هزار دستگاه، خودرو کمتر از اهداف مد نظر تولید شده است.

بر این اساس، تولید خودرو بر خلاف وعده‌های وزارت صمت پیش رفته و نتوانسته آرزوهای سیاست گذار را محقق کند و به جای تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار و حتی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تنها یک میلیون و ۳۴۰ هزار خودرو تولید شده است.منبع : مهر نیوز