اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

طوفان مونسون۳۰درصد از ظرفیت سازه‌های آبخیزداری بستک را آبگیری کردطوفان مونسون۳۰درصد از ظرفیت سازه‌های آبخیزداری بستک را آبگیری کرد

بستک – رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بستک گفت: طوفان حاره ای مونسون ۳۰ درصد از ظرفیت سازه‌های آبخیزداری بستک را آبگیری کرد.

حامد احمدپور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۳۰ درصدی ظرفیت سازه‌های آبخیزداری این شهرستان به حجم ۱۲ میلیون مترمکعب شده است گفت: بارش‌های رگباری با شدت زیاد و در مدت زمان کوتاه از ویژگی‌های سامانه بارشی مونسون است که در منطقه بستک معروف به بارش چهل پسینی می‌باشد. این حجم بارندگی در مدت زمان کوتاه فرصت نفوذ آب به اراضی را نمی‌دهد و باعث جاری شدن سیل می‌شود.

احمدپور گفت: تاکنون بیش از ۸۰ سازه متنوع آبخیزداری در سطح شهرستان بستک با گنجایش ۴۰ میلیون متر مکعب اجرا شده که علاوه بر جلوگیری از قدرت تخریب سیلاب نقش مهمی در تغذیه آبخوان و تقویت سفره آب زیرزمینی و حفاظت خاک دارند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بستک گفت: هر ساله بر اثر سامانه فصلی مونسون در فصل تابستان شاهد بارش‌های رگباری با شدت زیاد و مدت کم در برخی از مناطق شهرستان هستیم که در ساعات بعدازظهر موجب رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید می‌شود که خسارت‌هایی را به‌دنبال دارد.منبع : مهر نیوز