اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

صنعت حمل و نقل نقش مهمی در روابط انسانی دارد |به گزارش لیفتراک خالد، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با اعضای شورای حمل و نقل استان به مناسبت هفته حمل و نقل، با تاکید بر اهمیت و جایگاه راهبردی صنعت حمل و نقل، افزود: این صنعت نقش مهمی در روابط انسانی دارد و پیوندهای انسانی ارزشمندی بین مردم دنیا ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به ابعاد اهمیت حمل و نقل، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، رفاه و تسهیل رویدادهای فرهنگی و هنری را از نقش‌های حمل و نقل در بعد اجتماعی برشمرد و افزود: حمل و نقل می‌تواند ساختارهای اجتماعی را شکل دهد و حمایت کند.

وی در بعد سیاسی، حمل و نقل را دارای اثرگذاری در روابط بین الملل و وحدت ملی و استفاده به عنوان ابزار سیاسی برای دولت‌ها دانست و اظهار کرد: بسیاری از کریدورها (راهگذرها) حمل و نقل به دلایل و کارکرد سیاسی ایجاد می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: در وجه اقتصادی هم تکامل حمل و نقل همواره با توسعه اقتصادی همراه بوده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به افزایش روزافزون اهمیت و جایگاه حمل و نقل، توسعه کمی و کیفی زیرساخت‌های این صنعت و افزایش ظرفیت شبکه‌های موجود جاده‌ای، ریلی، هوایی و بنادر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را قابل توجه توصیف کرد.

«سید احمد موسوی» سرپرست راه و شهرسازی آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه هشت اداره کل و سازمان در استان زیر نظر وزارت راه و شهرسازی فعالیت می‌کنند، گفت: در صورت تکمیل اتوبان‌ها و آزادراه‌های در دست ساخت در آذربایجان شرقی، این استان بخش عظیمی از فرایند حمل و نقل کشور و کریدور بین المللی را به خود اختصاص خواهد داد.

«اروجعلی علیزاده» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز به فعالیت ۴۴ هزار راننده جاده‌ای در استان اشاره کرد و گفت: سالانه ۲۵ میلیون تن بار و حدود چهار میلیون مسافر با ۳۳ هزار ناوگان باری و مسافری استان جابجا می‌شوند.

«محمدرضا قربانی» مدیرکل راه آهن آذربایجان هم با بیان اینکه امسال حدود ۲ میلیون مسافر از طریق شبکه ریلی این منطقه جابجا شدند، افزود: سالانه یک و نیم میلیون تن بار از طریق راه آهن استان‌های آذربایجان شرقی و غربی جابجا می‌شود.

«علیرضا جمشیدی» معاون عملیات مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی نیز با اشاره به انجام ۴۴ پرواز داخلی و خارجی در هفته در فرودگاه تبریز، میزان جابجایی مسافر در این فرودگاه را در هشت ماه گذشته نزدیک ۹۰۰ هزار نفر اعلام کردمنبع : مهر نیوز