اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

سواستفاده از بازار انحصاری ظلم است/ خودروی قدیمی نباید تولید شودسواستفاده از بازار انحصاری ظلم است/ خودروی قدیمی نباید تولید شود

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: به خودروسازانی که همچنان مشغول تولید محصولات بسیار قدیمی هستند اعلام کرده ایم که به سراغ جایگزین‌ها بروند.

به گزارش لیفتراک خالد، مهدی اسلام پناه در یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: در همه جای دنیا چرخه عمر هر محصولی یک بازه زمانی مشخص دارد و نمی‌توان خودرویی که ۵۰ تا ۷۰ سال پیش تولید می‌شود همچنان با همان ساختار تولید کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: برخی از بن سازه‌های (پلتفرم‌های) خودروهای سنگین نظیر کامیون ۱۹۲۴ که در شرکت ایران خودرو دیزل تولید می‌شود باید ارتقا یابد و البته در خصوص ادامه تولید این خودرو تردید وجود دارد، زیرا ممکن است حتی با ارتقا بن سازه نیز نتواند استانداردهای اجباری را دریافت کند‏‏ و در این صورت باید خودروی باری دیگری را جایگزین آن کنند.

اسلام پناه گفت: ترمز اضطراری را برای خودروهای سنگین اجباری کردیم‏؛ همچنین سیستم هشدار انحراف و سیستم کنترل پایداری هم جزو استانداردهای اجباری در خودروهای سنگین است و تولید کنندگان ملزم به رعایت این موارد هستند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: به خودروسازانی که همچنان مشغول تولید محصولات بسیار قدیمی هستند اعلام کرده ایم که به سراغ جایگزین‌ها بروند.

وی افزود: سازمان ملی استاندارد نمی‌تواند از تجهیزات مربوط به ایمنی و پایداری خودرو چشم پوشی کند و این موارد حداقل‌هایی هستند که برای تولید هر نوع خودرو باید رعایت شوند.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ما باید به دنبال رشد تولیداتی باشیم که از کیفیت لازم برخوردار باشند و حتی قابلیت صادرات داشته باشند‏ اینکه از بازار انحصاری سو استفاده کنیم و بدون در نظر گرفتن ملاحظات مصرف کننده و بازار فقط به دنبال عرضه محصول باشیم در واقع به مصرف کننده ظلم کرده ایم.منبع : مهر نیوز