اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

سازمان راهداری بخشنامه افزایش کرایه را ابلاغ کرد |به گزارش لیفتراک خالد، داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در بخش کالا و در بخش مسافری پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد که اهمیت آن بر هیچکس پوشیده نیست و حمل و نقل نه تنها یک صنعت مشتق به شمار می‌رود بلکه در خدمت سایر فعالیت‌ها نیز قرار دارد.

باقرجوان یادآور شد: ارائه خدمات در مراسم بزرگی، چون سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، راهیان نور و اربعین حسینی لوح زرینی بر افتخارات و فعالیت‌های راهداری به شمار می‌رود چراکه فعالیت‌های حمل و نقل جاده‌ای و این حجم از جابجایی در کمتر مکانی در دنیا اتفاق افتاده یا خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: امسال فعالیت‌های بهتر و جدیدی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد؛ بر این اساس موضوع مسافران چه در ناوگان شخصی و چه در ناوگان عمومی، ریلی، هوایی و جاده‌ای که این موضوع باید جدی گرفته شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در حال حاضر با تکمیل بانک‌های اطلاعاتی توسط نرم‌افزارهای هوشمند در اختیار، فعالیت‌های ویژه و گسترده‌ای بر اساس برنامه ریزی مدون اجرایی می‌شود که این مهم ارتقای بهره وری و مدیریت سیستمی در حوزه حمل و نقل جاده‌ای را به دنبال خواهد داشت.

باقرجوان ادامه داد: در حوزه جاده باید مردم را با بخش حمل و نقل جاده‌ای عمومی آشتی داد، با تجمیع سامانه‌های موجود و با شناسنامه دار کردن، بهره وری در این بخش را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در حوزه حمل بار و مسافر مزیت‌های بسیار زیادی وجود دارد که مغفول مانده است، افزود: مناسب‌ترین و چابک‌ترین شرایط در جابجایی بارهای سریع، ناوگان حمل و نقل جاده‌ای است ضمن اینکه این مهم مزیتی است که باید مورد ساماندهی قرار گیرد تا شرایط مطلوب‌تری ایجاد شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در بخش صنفی یکی از موضوعاتی که پیگیری می‌شود، بحث تعاونی است که باید حتماً تشکیل شود و یکی از مباحثی است که امسال به طور جدی باید به آن پرداخت.

باقرجوان با بیان اینکه وضعیت ناوگان استان‌هایی نظیر استان مرکزی مطلوب است ولی کافی نیست، گفت: در این بخش ۱۸ درصد افزایش ظرفیت و افزایش فعالیت را شاهد هستیم و قطعاً در سال جاری این رقم افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: سال گذشته نزدیک به ۲۵۰ میلیون مسافر در کشور جابجا شده است. در مورد افزایش کرایه حمل مباحثی مطرح است و بخشنامه‌ای از سوی ریاست سازمان اعلام شده و طی آن مقرر شده که رانندگان موظف هستند نسبت به تغییر وضعیت اتوبوس خود اقدام و شرایط لازم را در وسیله نقلیه خود فراهم کنند تا مشمول آئین نامه جدید افزایش قیمت‌ها بشوند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به بازدید از وضعیت ناوگان گفت: این موضوع نقطه عطفی است تا بتوان سرمایه‌گذاران را جذب کرد ضمن اینکه تلاش‌های خوبی در زمینه ارائه تسهیلات به ناوگان‌های حمل و نقل صورت گرفته است.

باقرجوان بیان کرد: باید از تسهیلات برای تعمیرات اساسی و اورهال و افزایش کیفیت خدمات استفاده شود تا به ظرفیت‌های موجود کمک شود و به دنبال آن وضعیت ناوگان ارتقا یابد.منبع : مهر نیوز