لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

دولت در مهار گرانی‌ها عجله کنددولت در مهار گرانی‌ها عجله کند

اردبیل- نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم با توانمندی بسیار بالا شایسته است در مهار گرانی‌ها عجله کرده و کار را بیشتر سر و سامان دهد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و با اولویت باید مهار تورم و گرانی‌ها در دستور کار قرار گرفته و در کنار آن به رشد تولید و افزایش بهره‌وری توجه بیشتری داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در یک ماه اخیر برخی از کالاهای اساسی مردم با نوسانات قیمتی روبه‌رو بوده و گرانی در برخی از حوزه‌ها کاملاً مشهود است که این حرکت‌ها مغایر با رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس مسائل کشور را برای جلب آرامش و اطمینان مردم و رضایتمندی آنها رصد می‌کند و قطعاً با عناصر و عوامل تشدیدکننده این گرانی‌ها برخورد خواهد کرد.

حجت‌الاسلام موسوی در مورد استیضاح وزیر صمت افزود: تعداد زیادی از نمایندگان در این زمینه پافشاری دارند و به نظر می‌رسد وزیر صمت باید فعالیت‌های بیشتری را به ویژه در حوزه مهار گرانی بازار خودرو داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هر چند بخش عمده‌ای از گرانی خودرو و مسائل پیش آمده در یک ماه اخیر ناشی از دلال‌بازی‌ها و برخی غفلت مسئولان امر در سیاست‌گذاری درست بوده اما آسیب و ضرر و زیان آن را مردم به عینه لمس می‌کنند و در حوزه‌های مختلف تبعات آن را شاهد هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: تلاش نمایندگان مجلس بر این است تا دولت را در مهار گرانی‌ها و تورم کمک کند و در این زمینه در کنار تقویت و انسجام فعالیت‌ها در حوزه سیاست خارجی، باید در داخل نیز به عناصر و عوامل اصلی اقتصاد به ویژه نظام تولید سر و سامان داده و جلوی برخی لجام گسیختگی‌ها در گرانی‌ها را گرفت.منبع : مهر نیوز