اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

حمایت ۷۰۰۰ نفری از تیم ملی/هنگ‌کنگی‌ها با تلفن همراه وارد شدندحمایت ۷۰۰۰ نفری از تیم ملی/هنگ‌کنگی‌ها با تلفن همراه وارد شدند

ارومیه- حمایت هفت هزار نفری از تیم ملی ایران، حیرت هنگ‌کنگی‌ها از جو ورزشگاه و قرعه استراحت سه بازیکن حرفه‌ای ژاپن ازسوی سرمربی از حاشیه‌های دومین روز مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا بود.

به گزارش لیفتراک خالد، دومین روز بیست و دومین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان آسیا در حالی در ارومیه به پایان رسید که حواشی روز دوم به نسبت روز نخست بیشتر بود.

روز دوم این رقابت‌ها با دیدار تیم‌های ملی ژاپن و بنگلادش شروع شد و تیم ژاپن با تیم دومش توانست حریفش را شکست دهد. بلین سرمربی تیم ملی ژاپن در این دیدار به سگیتا پاسور، نیشیدا قطر پاسور و ایشیکاوا دریافت کننده قدرتی تیم ژاپن استراحت داد و آنالیزها نشان می‌دهد در مراحل حذفی و نهایی روی این بازیکنان حساب ویژه‌ای باز کرده است.

دی‌جی مسابقات که وظیفه کنترل سیستم صوتی و پخش این رقابت‌ها و پخش موسیقی را برعهده دارد با توجه به دیدار تیم‌ها و بسته به آداب و فرهنگ کشورها، اقدام به پخش ترانه و موسیقی‌های سنتی آن کشورها می‌کند به طوری که گاهاً با واکنش مثبت و جالب بازیکنان تیم‌ها همراه می‌شود.

در دیدار دوم که تیم ملی افغانستان برای گرم کردن وارد زمین شده بود با پرچم کشورش در سالن دور افتخار زد و به تماشاگران ارومیه‌ای ادای احترام کرد. ادای احترام افغانستانی‌ها با واکنش مثبت تماشاگران روبرو شد.

ظرفیت سالن مسابقات دو ساعت قبل از شروع مسابقه ایران و هنگ کنگ تکمیل شد و جا برای سوزن انداختن نبود. پیش بینی می‌شود با توجه به احتمال صعود تیم ملی ایران به فینال و اینکه این دیدار ساعت ۱۸ آغاز خواهد شد، روز فینال ظرفیت ورزشگاه از صبح پر شده و ظهر درب‌های ورودی سالن بسته شود.

گرچه حمل و استفاده از موبایل و وسایل ارتباطی نظیر موبایل و دوربین در داخل زمین ممنوع است، اما اکثر بازیکنان تیم ملی هنگ‌کنگ به هنگام ورود به زمین با موبایل در حال فیلمبرداری از جو بی‌نظیر ورزشگاه و تماشاگران بودند.

تیم‌های ملی افغانستان و بنگلادش با حضور در سالن غدیر ارومیه از نزدیک دیدار تیم‌های ملی ایران و هنگ‌کنگ را تماشا کردند.

استقبال از بازی نخست تیم ملی به حدی بالا بود که تماشاگران حتی روی پله‌ها و کف محوطه سالن غدیر نشسته بودند. تخمین زده می‌شود بیش از هفت هزار نفر از دیدار نخست تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ استقبال کردند که رکورد بی‌نظیری برای والیبال ارومیه است.

کف نشینی تماشاگران در سالن غدیر ارومیه خاطرات سالن قدیمی والیبال تختی ارومیه را برای تماشاگران این شهر زنده کرد.

در دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد شمسی که سالن تختی ارومیه محل میزبانی تیم‌های ارومیه‌ای از تیم‌های مهمانان بود، ظرفیت محدودی در حدود هزار نفر داشت و با توجه به استقبال پرشور هواداران ارومیه‌ای، تماشاگران تا کنار خط کشی زمین والیبال آمده و به صورت نشسته بازی‌ها را تماشا می‌کردند به طوری که گاهاً بازیکن سرویس‌زننده با مشکل مواجه می‌شد.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی، ابراهیمی معاون سیاسی استاندار، عماری فرماندار ارومیه، یداله کارگرپیشه اسطوره والیبال ایران، رضایی رئیس هیأت والیبال آذربایجان غربی مهمانان شاخصی بودند که از نزدیک دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و هنگ‌کنگ را از جایگاه VIP تماشا کردند.

در راستای احترام و ارج نهادن به جامعه معلولین، تعدادی از هواداران معلول با ویلچر در کف سالن حضور یافتند و از نزدیک دیدار تیم ملی والیبال ایران مقابل هنگ کنگ را تماشا کردند.

بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا که از روز شنبه ۲۸ مرداد با حضور ۱۷ تیم به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شهر ارومیه آغاز شده است، چهارم شهریورماه با معرفی تیم‌های برتر به پایان می‌رسد.منبع : مهر نیوز