لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

جابجایی کالا در استان بوشهر ۲۱ درصد افزایش یافتجابجایی کالا در استان بوشهر ۲۱ درصد افزایش یافت

بوشهر- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل استان بوشهر گفت: در سه ماهه ابتدای امسال جابجایی کالا در بوشهر ۲۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش لیفتراک خالد، مهدی شهابی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه ماهه ابتدای امسال ۲ میلیون و ۳۸۴ هزار تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر جابجا شد که نسبت به سال قبل ۲۱ درصد رشد داشته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل استان بوشهر افزود: این میزان جابجایی کالا در قالب ۱۵۵ هزار سفر بوده که در این شاخص هم شاهد رشد ۱۳ درصدی عملکرد استان نسبت به سه ماهه پارسال هستیم.

وی آمار جابجایی بار در فصل بهار سال قبل در استان را یک میلیون و ۹۶۵ هزار تن معادل ۱۳۴ هزار سفر اعلام کرد و یادآور شد: در سال جاری عمده کالاهای حمل شده استان شامل گندم و برنج، محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی (پلی اتیلن، انواع گاز مایع، میعانات گازی، پلی استایرین) سیمان، سوخت و گوجه فرنگی بوده است.

شهابی با بیان اینکه بیشترین مقصد جابجایی کالا از بوشهر به سمت تهران در قالب ۱۷ هزار سفر ثبت شده، ادامه داد: خوزستان با ۱۴ هزار سفر، فارس با ۱۴ هزار سفر، مرکزی با پنج هزار سفر و اصفهان چهار هزار سفر در رتبه‌های بعدی مقصد ناوگان باری بوشهر طی فصل بهار بودند.

شهابی در مورد رتبه شهرستان‌های استان در جابجایی کالا نیز اظهار کرد: طی این مدت عسلویه با ۸۵۱ هزار تن، بوشهر با ۴۸۸ هزار تن و دشتستان با ۴۲۳ هزار تن بیشترین تناژ حمل شده را در بین شهرستان‌های بوشهر به مقصد استان‌های دیگر داشته اند.

شهابی از آمادگی کامل بخش حمل و نقل برای جابجایی کالای اساسی مورد نیاز مردم خبر داد و اعلام کرد: در بهار امسال ۴۹ هزار و ۷۱۸ تن کالای اساسی از جمله جابجایی محموله ۳۰ هزار تنی گندم وارداتی به انبارها توسط ناوگان باری استان جابجا شد که منجر به افزایش خیره کننده عملکرد استان شد، طوری که از نظر تناژ ۳۳۸ درصد و از نظر سفر ۲۸۱ درصد رشد را نسبت به بهار سال قبل ثبت کرد.

وی یادآور شد: ۱۶۰ شرکت حمل و نقل فعال استان با بیش از چهار هزار و ۹۹۰ راننده باری و سه هزار و ۳۰۰ ناوگان سنگین باری در این مدت، جابجایی کالاهای حمل شده را بر عهده داشته اند.منبع : مهر نیوز