اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

جابجایی پنج هزار و ۷۰۰ تن کالا از خراسان جنوبی به نقاط مختلف کشور |به گزارش لیفتراک خالد، اسداله جلال زاده، صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش رانندگان سخت‌کوش و فعالان بخش حمل و نقل از ابتدای سال جاری تاکنون، پنج هزار و ۷۹۶ تن کالا از خراسان جنوبی به نقاط مختلف کشور جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این حجم کالا با بیش از ۷۲۰۰ دستگاه ناوگان باری جابجا شده است، گفت: عمده کالاهای جابجا شده ازمبدأ استان سیمان، انواع سنگ، زغال سنگ، خاک معدنی، انواع کاشی و سرامیک، مصالح ساختمانی و غیره بوده است.

جلال زاده ادامه داد: برای جایجایی کالا ۳۱۶ برگ بارنامه طی ۹ ماه امسال در استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم اولویت اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است، افزود: در حال حاضر ۳ پایانه عمومی حمل‌ونقل کالا در استان فعال است.

وی تصریح کرد: ۸۱ شرکت حمل و نقل کالا ۵۸۵۲ دستگاه ناوگان باری و ۱۰۱۷۳ راننده در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی افزود: بر اساس آمار بیشترین کالای جابجا شده از شهرستان‌های بیرجند، طبس و قاین بوده است.

جلال زاده یادآور شد: برای جابجایی کالا در استان، بارنامه الکترونیکی صادرمی شود و با حذف بارنامه کاغذی، بارنامه الکترونیک تنها سندی است که در جابجایی کالا در محورهای مواصلاتی برون شهری مورد استفاده قرار گرفته و مرجع مورد تأیید برای تمامی دستگاه‌ها است.

وی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین دستاوردهای حذف فیزیک بارنامه، جلوگیری از جعل بارنامه، صرفه‌جویی در چاپ و توزیع بارنامه، تعیین مرجع واحد برای تأیید اصالت بارنامه و جلوگیری از مراجعات مکرر شرکت‌ها برای اخذ کاغذ بارنامه است.منبع : مهر نیوز