اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

ثبت سالانه بیش از ۵۰ اثر تاریخی لرستان در فهرست آثار ملیثبت سالانه بیش از ۵۰ اثر تاریخی لرستان در فهرست آثار ملی

خرم‌آباد – معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از ثبت سالانه بیش از ۵۰ اثر از این استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا بهاروند روز یکشنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته و در راستای حفاظت از آثار تاریخی، فرهنگی، سالانه بیش از ۵۰ اثر از لرستان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت می‌رسد.

وی به روند مطلوب ثبت آثار لرستان در فهرست ملی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار و ۶۸۰ اثر از استان لرستان، از جمله بناها، تپه‌ها و محوطه‌ها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اظهار کرد: باتوجه‌به ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی استان و قدمت این دیار کهن، آثار بسیاری در لرستان وجود دارد که در مرحله شناسایی به‌منظور تشکیل پرونده و انجام مراحل ثبت در فهرست آثار ملی هستند.

بهاروند با اشاره به اینکه سالانه بین ۵۰ تا ۷۰ اثر باتوجه‌به شاخص تعیین شده استان به ثبت می‌رسد، افزود: خوشبختانه لرستان در هر کدام از حوزه‌های حوزه طبیعی، منقول، غیرمنقول و ناملموس ظرفیت‌های خوبی دارد و از استان‌های شاخص کشور هستند.

وی ادامه داد: ثبت آثار ظرفیتی است برای معرفی و حفاظت بیشتر آثار که در پی آن، قوانین و ضوابطی بر اثر حاکم می‌شود که لزوم نگهداری آثار و رعایت قوانین حفاظتی را دوچندان می‌کند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، عنوان کرد: در همین راستا سالانه اعتباری بیش از ۶۰ میلیارد ریال در بیش از ۴۰ فصل مرمت و نگهداری در حوزه آثار ثبتی تاریخی در استان اختصاص می‌یابد.منبع : مهر نیوز