اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

ترمینال فرودگاه بین‌المللی تبریز پاسخگوی حجم زیاد مسافران نیستترمینال فرودگاه بین‌المللی تبریز پاسخگوی حجم زیاد مسافران نیست

تبریز-مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با اشاره به رتبه چهارم تبریز در کشور گفت: ترمینال کنونی فرودگاه بین‌المللی تبریز پاسخگوی حجم زیاد مسافران این فرودگاه نیست.

به گزارش لیفتراک خالد، رامین آذری، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: طی ۳ ماه نخست امسال، بیش از ۴۱۳ هزار مسافر در قالب سه هزار و ۳۰۶ پرواز در فرودگاه تبریز اعزام پذیرش شدند و این فرودگاه از لحاظ تعداد مسافر، رتبه چهارم فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها را پس از فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد و شیراز از آن خود کرد.

وی با بیان اینکه ترمینال کنونی پاسخگوی حجم زیاد مسافران در فرودگاه تبریز نیست، گفت: این ترمینال با فضای ۱۰ هزار و ۶۰۰ مترمربع، تناسب چندانی با این تعداد مسافر ندارد و باید پروژه احداث ترمینال جدید سریع‌تر عملیاتی شود.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: شیوع بیماری کرونا مراحل مناقصه پروژه احداث ترمینال را به تعویق انداخت اما در یک‌سال اخیر، این طرح به یکی از اولویت‌های مهم شرکت فرودگاه‌ها تبدیل شده و با انتخاب مشاور پروژه، سازوکار فراخوان برگزاری مناقصه بزودی فراهم می‌شود.

آذری با بیان اینکه امیدواریم پروژه احداث ترمینال فرودگاه تبریز تا پایان سال عملیاتی شود، تصریح کرد: با تمام توان می‌خواهیم این ترمینال حداکثر تا ۴ سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی در خصوص آخرین وضعیت اخذ گواهینامه فرودگاهی فرودگاه تبریز، بیان داشت: تدوین دستورالعمل‌های ۳۵ گانه فرودگاه بین‌المللی تبریز متناسب با شرایط محلی این فرودگاه با حضور رؤسای ادارات و کارشناسان ستادی مربوطه دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صورت گرفت و پیش نویس این دستورالعمل‌ها جهت طی مراحل و فرآیندهای بعدی به ستاد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ارسال شد تا بدین ترتیب گام اصلی و آغازین در راستای اخذ فرودگاهی برداشته شد.

به گفته وی، در تکمیل فرآیند تمهید مقدمات اخذ گواهینامه، فرم‌ها و دستورالعمل‌های حاصله پس از تأیید ستاد، به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی در پایان خاطرنشان کرد: تا پایان سال یا سه ماه نخست سال آینده، فرودگاه تبریز صاحب گواهینامه فرودگاهی خواهد شد.منبع : مهر نیوز