لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

تدوین استانداردهای ۱۲۰ گانه برای تولید خودرو |به گزارش لیفتراک خالد، پرویز درویش معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد در مصاحبه با صدا و سیما اظهار کرد: استانداردهای مجموعه خودرو قبلاً ۸۵ گانه بود که اکنون ۱۲۰ نوع استاندارد تدوین شده است، اما برای اجرای آنها در شرکت‌های خودروسازی باید شرایط لازم و زیرساخت‌ها آماده شوند، چون بسیاری از آنها امکانات رفاهی هستند و باید در بن سازه‌ها و خودروهای جدید اجرا شوند.

وی ادامه داد: طرح استانداردسازی هزار قطعه خودرو نیز از سال گذشته آغاز شده است و اکنون برای ۵۰۰ قطعه خودرو استاندارد تدوین کرده‌ایم. تلاش داریم طی چند ماه آینده استانداردهای هزار قطعه را نهایی و ابلاغ کنیم.

درویش گفت: برای ابلاغ استانداردها باید زیرساخت‌های لازم آزمایشگاهی و آزمون‌ها فراهم شوند تا بتوان محصولات را بررسی کرد، این زیرساخت‌ها به سرمایه گذاری بخش خصوصی و انجمن‌های تولیدکننده نیاز دارد.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد اظهار کرد: در گذشته فقط قطعات مصرفی خودرو نظیر تیغه برف پاک کن، لنت ترمز یا لامپ مشمول استانداردهای اجباری بودند، اما اکنون بنا داریم برای هزار قطعه شامل مجموعه‌هایی نظیر بدنه یا ترمز استاندارد اجباری ابلاغ کنیم.منبع : مهر نیوز