لوگو-لیفتراک-خالد-khaled-liftrack

0172 188 0912

اخذکارت هوشمند برای حمل مواد معدنی در راه‌های کرمانشاه الزامی استاخذکارت هوشمند برای حمل مواد معدنی در راه‌های کرمانشاه الزامی است

کرمانشاه- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: اخذ کارت هوشمند برای حمل مواد معدنی در راه‌های کرمانشاه الزامی است.

محمد احمدی در گفتگو با لیفتراک خالد اظهار کرد: از ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری حمل مواد معدنی از طریق جاده‌ها صرفاً توسط وسایل نقلیه و رانندگان دارای کارت هوشمند مجاز خواهد بود و هرگونه حمل و نقل مواد معدنی در جاده‌ها و شهرها برای خودرو و رانندگان فاقد کارت هوشمند ممنوع شده است.

وی افزود: مسئولیت تصمیمات متخذه از قبیل جرایم احتمالی یا توقیف محموله در صورت تحویل بار به رانندگان و وسایل نقلیه حمل بار فاقد کارت هوشمند بر عهده معدن داران خواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص محموله حمل‌شده نیز از سوی اداره صمت استان به‌عنوان برداشت غیرمجاز تلقی می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: بیشترین صدمات وارده به رویه راه‌ها و پل‌ها توسط ناوگان حامل محموله‌های معدنی است که اضافه تناژ بیشتر از حد استاندارد حمل می‌کنند.

احمدی با اشاره به اینکه از ۱۵ اردیبهشت اختصاص سهمیه سوخت به ناوگان حمل و نقل مواد معدنی مشروط به گرفتن بارنامه و تأیید یه پیمایش از طرف اداره کل راهداری خواهد بود، بیان کرد: تمامی رانندگانی که تاکنون موفق به دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان نشده‌اند می‌توانند در فرصت باقی مانده با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد و یا انجمن‌های صنفی نسبت به ثبت‌نام جهت دریافت کارت هوشمند اقدام کنند.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه دارای ۲۰ هزار راننده کامیون حمل و نقل کالا و ۱۳ هزار و ۸۸۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل کالا است.منبع : مهر نیوز