اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

اختلال در چرخه حمل و نقل کالا سبب تورم و ضربه به تولید |

اختلال در چرخه حمل و نقل کالا سبب تورم و ضربه به تولید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش لیفتراک خالد، علی صالحی دادستان تهران به همراه معاونین، مدیران سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و استاندارد استان تهران و مدیر عامل و مدیران شرکت‌های خودروسازی، از یک شرکت خودروسازی بازدید کرد.

در ابتدای این بازدید، دادستان تهران با مدیران برخی شرکت‌های خودروسازی گفت وگو و مشکلات آن‌ها را استماع و دستورات لازم را در جهت رونق تولید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در کشور و توان متخصصان داخلی، صادر کرد.

در ادامه صالحی به همراه مدیران حاضر از خطوط تولید کارخانه و محصولات نهایی بازدید و از روند تولید خودروهای این شرکت مطلع و بر ارتقای کیفیت محصولات، عدم تحمیل هزینه‌های زائد بر مصرف کننده نهایی، داخلی سازی قطعات و ایجاد تنوع در تولیدات، تاکید کرد.

صالحی گفت: توقف تولید، بدون تأمین محصول جایگزین، به صنعت حمل و نقل کشور ضربه وارد کرده و موجبات افزایش قیمت خودروهای تجاری کامیونت و وانت بار، افزایش کرایه حمل و نقل و به تبع آن کالاها را فراهم می‌آورد.

وی اضافه کرد: الزاماتی که توسط سازمان ملی استاندارد در مورد خودروها مطرح می‌شود، اخلال در تولید نیست؛ بلکه هدف آن تولید خودروی استاندارد و ارتقای ایمنی، متناسب با نیاز مردم است تا شاهد کاهش تلفات جانی و مالی باشیم و مردم بتوانند از خودروهای با کیفیت داخلی استفاده کنند.

وی افزود: کمبود وسایل نقلیه ویژه حمل و نقل بار، منتهی به افزایش قیمت کالاها و تورم می‌شود، بنابراین استمرار تولید این قسم خودروهای راهبردی، می‌بایست در اولویت برنامه‌ریزی و مورد توجه خودرو سازان و مدیران اجرایی باشد.

دادستان تهران اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۳ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم و به منظور تحقق شعار سال، بایستی با تمام قوا از اقدامات منتهی به ضربه به تولید و اشتغال جلوگیری شود، در این شرکت خودروسازی نیز چهار هزار نیرو به صورت مستقیم شاغل هستند و تامین‌کننده‌ها و شرکت‌های وابسته نیز وجود دارند که بایستی از بیکاری نیروهای شاغل آن‌ها جلوگیری شود.

وی با اشاره به مهلت ابلاغی به منظور استانداردسازی افزود: موعد زمانی معینی با نظارت دادستانی تهران جهت ارتقا و نیل به استانداردهای ۸۵ گانه که سه مورد آن عملیاتی نشده است به این شرکت خودروسازی داده می‌شود و می‌بایست گزارش پیشرفت اقدامات را ماهیانه به این دادستانی و سازمان ملی استاندارد ارائه تا روند تکمیل مراحل استاندارد سازی تحت رصد و نظارت دقیق قرار گیرد.

صالحی در مورد ارزیابی بازدید انجام شده گفت: در این شرکت شاهد این بودیم که جوانان متخصص، اقدامات قابل توجهی در افزایش تولید، ارتقای کیفیت و تولید محصولات جدید انجام دادند.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده در این شرکت خودروسازی بیان داشت: مدیرعامل شرکت در جلسه دیروز ملاقات مردمی مشکلات خود را با رئیس قوه قضائیه مطرح کرد. رئیس قوه قضائیه هم به اینجانب دستوری مبنی بر بازدید میدانی صادر کردند. کمتر از ۲۴ ساعت از دستور صادره، بازدید از شرکت و بررسی مشکلات اعلامی صورت پذیرفت و جلسه‌ای با مدیران مرتبط به منظور چاره اندیشی در مورد مشکلات همزمان با بازدید برگزار شد.

صالحی در پایان اعلام کرد: مقرر شده بود که تولید محصولات این شرکت تا تاریخ ۳۱ تیر ماه متوقف که این امر منتهی به تعطیلی کارخانه می‌شد، لیکن اولویت‌ها بررسی وبا جمع بندی نقطه نظرات، شرکت خودروسازی مکلف شد تا پایان سال وبا اعلام ماهیانه میزان پیشرفت، برای حل مشکل اخذ استاندارد محصولات اقدام کند.منبع : مهر نیوز