اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

آغاز فروش خودرو در سامانه یکپارچه/ حداقل قیمت ۷۶۶ میلیون تومان |به گزارش خبرنگار مهر، پس از اینکه همه منتظر برگزاری مرحله سوم عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه بودند، اعلام شد که شیوه فروش خودرو تغییر کرده و دیگر خبری از عرضه‌های انبوه و مرحله‌ای خودرو نیست بلکه از این پس از محل ظرفیت مازاد یا خالی خودروسازان و یا محصولات جدید، خودروها به مرور در سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد.

همچنین در این شیوه فروش، دیگر نیاز نیست متقاضیان پولی را برای ثبت نامه انسداد کنند. (در دو مرحله قبلی متقاضیان باید ۱۰۰ میلیون تومان به نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مسدود می‌کردند.)

در این راستا ابتدا ۱۲ آذر ماه سامانه یکپارچه با همین شیوه جدید بازگشایی شد و مجدد از امروز ۲۰ آذر ماه سامانه برای عرضه ۷ خودرو در قالب فروش فوق العاده و تحویل حداکثر ۳ ماهه بازگشایی شده است. بنابراین با توجه به نوع فروش فوری پس از فراخوان و اعلام مهلت واریز وجه توسط خودروساز، متقاضیان در موعد مشخص شده (حداکثر ۵ روز) نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.

قیمت پایه خودروهای عرضه شده در سامانه یکپارچه به شرح زیر است. (قیمت‌های زیر بدون احتساب هزینه‌های جانبی از جمله شماره گذاری، مالیات و … است که در صورت افزوده شدن این هزینه تقریباً ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به قیمت پایه اضافه می‌شود.)

خودروقیمت
هایما ۷Xیک میلیارد و ۲۷۴ میلیون تومان
لاماری ایمایک میلیارد و ۲۰۱ میلیون تومان
جک S۳۹۱۰ میلیون تومان
جک KMC X۵یک میلیارد و ۱۳۶ میلیون تومان
جک J۴۷۶۶ میلیون تومان
دایون Y۷یک میلیارد و ۳۸۲ میلیون تومان
تیگارد X۳۵۹۸۰ میلیون تومان

طرح‌های عرضه شامل طرح عادی، طرح خودروهای فرسوده و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (صرفاً مختص مادرانی که حائز شرایط قانون حمایت از خانواده وجوانی جمعیت که مورد تائید سازمان ثبت احوال کشور است.) می‌شود.

نکته قابل توجه آنکه همه متقاضیان مرحله اول و دوم سامانه یکپارچه که موعد زمانی تحویل خودرو آن‌ها پیش از این در فصول آتی یا سال ۱۴۰۳ تعیین شده است، امکان لغو سفارش و انتخاب خودرو از محصولات عرضه شده جدید را خواهند داشت. البته متقاضیانی که در طرح‌های جایگزینی قبلی یا طرح عرضه خودروی وارداتی شرکت کرده‌اند امکان انتخاب خودرو را نخواهند داشت.

سامانه جهت انتخاب خودروها از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ در دسترس است.

شرایط عمومی ثبت نام

شرایط عمومی (جهت طرح عادی) تعیین شده مندرج در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت:

۱. هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکت‌های خودروسازی است.

۲. حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال است.

۳. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

۴. متقاضیانی که طی ۴۸ ماه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و طی ۲۴ ماهه گذشته از سایر شرکت‌های خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش‌های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و …) اقدام کرده‌اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

۵. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

۶. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به‌صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به‌صورت وکالتی ممنوع است.

گفتنی است، اطلاعات همه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آئین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پول‌شویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.منبع : مهر نیوز