اجاره لیفتراک خالد

0172 188 0912

آغاز رزمایش طرح زمستانی راهداری در خراسان جنوبی |به گزارش لیفتراک خالد، امروز با حضور مسئولان استانی طرح زمستانی راهداری آغاز شد.

حسن شجاعی نسب، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در این مراسم اظهار کرد: هدف از اجرای رزمایش طرح زمستانی، تسهیل عبور و مرور و ایمنی ترافیک در جاده ها است.

وی ادامه داد: این طرح از امروز به مدت ۹۰ روز توسط دستگاه های خدمت رسان در استان اجرا می شود.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وقوع حوادث زمستانی می تواند منجر به ایجاد چالش های در جاده ها شود، گفت: بنابراین اجرای به موقع محدودیت ها و حضور به موقع دستگاه های خدمت گذار در اجرای این طرح بسیار تاثیر گذار است.

شجاعی نسب افزود: برای مدیریت ترافیک جاده ای نیاز به هم افزایی و همکاری همه دستگاه های مربوطه وجود دارد.

وی با بیان اینکه حوادث جاده ای علت بسیاری از حوادث اجتماعی است، گفت: با توجه به این موضوع باید برای تدوین نقشه راه فرهنگ ترافیک اقدامات لازم انجام شود.

لزوم فرهنگ سازی برای کاهش آمار تصادفات

سید محمد رضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری خراسان جنوبی نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: عامل انسانی یکی از عوامل مهم در حوزه تصادفات بوده بنابراین فرهنگ سازی برای کاهش آمار تصادفات دارای اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بهای سرعت غیرمجاز جان انسان ها است، بیان کرد: استفاده از زنجیر چرخ به عنوان زنجیر سلامت باید در بین مردم با فرهنگ سازی، نهادینه شود.

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی افزود: مردم برای حفظ جان خود و هم نوعان خود باید به مقررات راهنمایی و رانندگی احترام گذاشته و این قوانین را رعایت کنند.

طالبی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود در فصل زمستان امسال تردد ها در محورهای مواصلاتی استان ۳۰ درصد رشد داشته باشد، اضافه کرد: تصادف به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی عامل انسانی از عوامل مهم است.

مشارکت ۲۵۰ نیروی راهداری خراسان جنوبی در رزمایش طرح ترافیکی زمستانی ۱۴۰۲

اسداله جلال زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی نیز در ادامه با اشاره به آغاز رزمایش ترافیکی طرح راهداری زمستانی در استان اظهار کرد: در استان ۲۵۰ راهدار با ۱۸۵ دستگاه ماشین آلات راهداری (سبک و سنگین) در این طرح مشارکت دارند.

وی بیان کرد: در این طرح ۳۳ باب راهدارخانه، ۴۵ سکوی استراحت و ۳۵ باب مجتمع خدماتی رفاهی آماده شده و در خدمت کاربران جاده ای قرار می گیرد.

جلال زاده از ذخیره سازی ۲۰ هزار تن شن و نمک در سوله ها و راهدارخانه های استان اشاره کرد و گفت: این میزان شن و نمک برای استفاده در زمان برف در گردنه های برف گیر استان می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال به منظور ایمنی راه های استان ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر خط کشی در جاده های سطح استان انجام شده است، یادآور شد: همچنین ۹۶۰ کیلومتر آسفالت در طی بازه زمانی آذر ماه سال گذشته تا آذر امسال در سطح استان انجام شده است.

جلال زاده خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح زمستانه راهداری، ماشین‌آلات اداره کل در گردنه‌های برفگیر و راهدارخانه‌ها مستقر خواهند شد و تمام توان خود را جهت ارائه خدمات مطلوب به کاربران جاده ای خواهند داشت.منبع : مهر نیوز